К.Л.У.Б.

Консалтингово-дослідницька Лабораторія Українських Борошномелів (К.Л.У.Б.) Спілки борошномелів України створена у 2019 році на базі кафедри технології переробки зерна Одеської національної академії харчових технологій – нині кафедра технології зернових продуктів, хліба і кондитерських виробів Одеського національного технологічного університету.

Передмова. У міжнародної практиці оцінку якості зерна та борошна нового врожаю для надання рекомендації щодо подальшого використання проводять лабораторії, що створені при відповідних асоціаціях, при державних наукових установах або у складі приватних організацій: американської пшеничної асоціації (www.uswheat.org) в США, канадської зернової комісії (www.grainscanada.gc.ca) в Канаді, національної асоціації британських та ірландських борошномелів NABIM (www.nabim.co.uk), французькому науково-дослідному інституті орних культур Arvalis (https://www.english.arvalisinstitutduvegetal.fr/index.html) во Франції, компанії Мюленхемі (https://muehlenchemie.de/russian/) в Німеччині, Росії, Казахстані, інституті біотехнології агропродовольчої індустрії IBPRS (www.ibprs.pl) у Польщі та ін. В Україні компанією SGS-Україна (https://www.sgsgroup.com.ua) проводиться моніторинг якості українського зерна, що вирощується за різними географічними зонами, але більше з точки зору його товарної, а не технологічної оцінки.

Місія. Підвищення конкурентноспроможності та інтеграція українських борошномелів на міжнародних ринках.

Завдання.

1) Проведення періодичних дослідницьких програм та індивідуальних дослідницьких проектів з вивчення якості зерна та борошна українських виробників з наступним  освітленням результатів у засобах масової інформації.

2) Популяризація та гармонізація сучасних міжнародних методів оцінки якості зерна та борошна. Розробка та удосконалення вітчизняних методів оцінки якості зерна та борошна.

3) Надання рекомендацій з удосконалення технологічного процесу борошномельних підприємств для виробництва борошна із заданими показниками якості цільового призначення. Розробка технічних специфікацій.

Офіційні партнери. ДП «АГМІНТЕСТ», ТОВ «ОЛИС», ТОВ «СОК ТРЕЙД», ТОВ «Штерн Інгредієнтс Україна», ТОВ «ЛАБАГРО».