Академічна доброчесність

Відповідно Закону України «Про освіту»:длорп

Академічна доброчесність

– це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень”

Питання академічної доброчесності регулярно обговорюються на кураторских годинах, бесідах з викладачами. Систематично викладачі  наголошують на необхідність дотримання академічної доброчесност і під час проведення занять і консультування курсових робіт, проєктів, кваліфікаційних робіт, завдяки чому студенти краще усвідомлюють значущість академічної доброчесності як для навчальної діяльності, так і для подальшої професійної кар’єри. Питання академічної доброчесності регулярно розглядаються на засіданнях кафедри.

Академічний плагіат

– оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства”

шнквсо

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ є основою ефективного навчання, наукової діяльності та професійного розвитку. Її важливість полягає в наступному:

1. Формування чесності та відповідальності: Академічна доброчесність вчить студентів бути чесними у виконанні своїх завдань, уникаючи плагіату та шахрайства. Це формує відповідальність за власну працю та вміння досягати успіху чесним шляхом.
  2. Якість освіти: Дотримання принципів академічної доброчесності сприяє підвищенню якості освіти, оскільки студенти вчаться самостійно аналізувати, критично мислити та досліджувати. Це розвиває їхні навички та підвищує рівень професійної підготовки.
  3. Авторитет наукових досліджень: Для науковців і викладачів академічна доброчесність є ключовим аспектом підтримки авторитету наукових досліджень. Дотримання етичних стандартів у наукових працях гарантує достовірність та оригінальність отриманих результатів.
  4. Професійна репутація: Студенти, які навчаються в умовах академічної доброчесності, формують професійну репутацію надійних фахівців. Роботодавці цінують чесних, відповідальних і незалежних працівників.
  5. Сприяння інноваціям: Академічна доброчесність підтримує творчу активність та інноваційний підхід у навчанні та дослідженнях. Уміння розробляти нові ідеї та пропонувати унікальні рішення допомагає рухати науку та технології вперед.

Недотримання академічної доброчесності, навпаки, призводить до втрати довіри, зниження якості освіти та професійного зростання, підриває авторитет навчальних і наукових установ.

вапрол

Актуально про доброчесність

Кодекс академічної доброчесності Одеського Національного Технологічного Університету

Декларація про академічну доброчесність науково-педагогічного, наукового, педагогічного працівника